אלטר-נע-טיבה

  • ראיון עם עינת הרשקו 

ההכרות שלי עם עינת הרשקו החלה כשהיא פרסמה  בקבוצת עבודה משותפת על אנשים שרוצים להמליץ על מקומות בעיר מגוריהם לבלוג שלה "אלטר-נע-טיבה", אני כתבתי על מקומות שאני אוהבת באשדוד. איזה כיף שהיא הסכימה להתראיין בבלוג שלי.

אז עינת הרשקו, היא בוגרת תואר שני ב"ניהול ופיתוח משאבי תיירות", אמא לתאומים שתיכף עוזבים ויוצאים לשנת שירות. היא מגדירה את עצמה כחובבת תיירות אלטרנטיבית, כזו שלא בתוך המסלולים המוכרים והעמוסים. היא אוהבת לטייל בעיר ובטבע ולגלות מקומות חדשים וזוויות אחרות של מוקדי תיירות. מתעניינת בגרפיטי ואומנות רחוב, עיצוב, תרבויות, מיזמי אומנות ייחודיים וכל מה שקצת מחוץ למיינסטרים.

ביקשתי ממנה לספר לי איך הבלוג שלה התחיל והיא סיפרה לי שבמסגרת הלימודים שלה לתואר השני, היא בחרה לכתוב את עבודת התזה שלה על תיירות סביב עולם הגרפיטי ואומנות הרחוב ועל השפעת בלוגים תיירותיים על התחום. "חשבתי שאם אני כבר חוקרת את התחום לעומק, למה שלא אכתוב עליו בבלוג משלי?" זה היה כבר לפני שנתיים ומאז הוא רק גדל ומתפתח להמון כיוונים.

אני מתייחסת לבלוג שלי כאל "תיק עבודות" כאן ניתן לראות מה אני עושה, איך ועל מה אני כותבת, מה אני חושבת ולמה. זוהי פלטפורמה שדרכה אני חושפת אתרי תיירות ומיזמים תיירותיים, מנגישה מידע תיירותי אקדמי לקהל הרחב ומציעה את השירותים שלי למי שזקוק להם. שירותים אלה כוללים שירותי ייעוץ וחשיפה ושם אני גם מציגה את המחקר שעשיתי."

עינת מתוך הבלוג של עינת הרשקו אלטר-נע-טיבה
עינת הרשקו, "אני אוהבת לטייל בעיר ובכפר, בטבע ובמרחבים אורבנים", מתוך הבלוג "אלטר-נע-טיבה"

שאלתי את עינת, מה היעד המועדף עליה, ראיתי שבבלוג יש גם טיולים בארץ, גם טיולים בחו"ל?  מה המקום שאת הכי אוהבת לטייל בו? והיא סיפרה לי שהאני מאמין שלה הוא שבכל מקום יש מה לעשות ומה לראות. היא אוהבת חופשות וטיולים בטבע וגם ברחובות הערים בארץ ובעולם. האמת שאני הכי פחות מתחברת לחופשות בטן גב על שפת בריכה, זה קצת משעמם אותי. אבל חוץ מבריכה בא לי הכול. בא לי לטייל בארץ ובעולם. אני אוהבת לטייל בעיר ובכפר, בטבע ובמרחבים אורבניים. בא לי נורא להיות בדרום אנגליה ופורטוגל, ניו זילנד ואוסטרליה, קובה ורחוק משםאך קרוב לפה, לטייל גם במרחבי הגולן והגליל.

לי היה חלום לחיות כמה שנים בלונדון, איפה היית גרה אם לא בארץ? למה ?

אני לא ממש רואה את עצמי חייה במקום אחר לתמיד, אבל הייתי מאוד שמחה לגור למשך תקופה מסוימת כמעט בכל מקום בעולם, כדי להכיר ולראות את החיים האמיתיים של תושבי המקום, את חיי היום יום והשגרה האחרת. מקווה שיצא לי להגשים את החלום ופשוט לנדוד ברחבי תבל.

ביקשתי ממנה להיזכר בטיול שהכי השפיע עליה, זה שבגללו היא התחילה לכתוב והיא סיפרה לי וגרמה לי לקנא, ממש ממש.

"נסענו לסוף שבוע קצרצר בברלין. נסענו לראות הופעה של להקת קווין, והיה לנו ממש מעט זמן, אז הזמנתי לנו שני סיורים מודרכים בעברית  אחד מהם היה "ברלין האלטרנטיבית" בו גיליתי עד כמה אני נמשכת ומתעניינת דווקא במקומות הפחות מוכרים ומתויירים, אלו שברחובות הצדדים, עם הגרפיטי, התושבים המקומיים, והחיים עצמם.

מתוך הבלוג של עינת הרשקו
"חובבת תיירות אלטרנטיבית, כזו שלא בתוך המסלולים המוכרים והעמוסים.", מתוך הבלוג "אלטר-נע-טיבה"

שאלתי אותה אם הייתה לה חוויה קשה בטיול בחו"ל? והיא סיפרה על הפעם ההיא שהם השאירו את הארנקים בחדר בית מלון קטנטן בצרפת וגילו על זה רק אחרי 500 ק"מ משם. וגם על הפעם שסגרו להם את האוטו בחניון לכל הסוף שבוע של איזה חג ארוך כשהם היו במדריד והם היו צריכים לחזור איתו לטיסה בברצלונה. וכמובן שהייתה את הפעם בה כל המשפחה חטפה הרעלת קיבה. אבל בסוף היא הוסיפה "בסוף הכול נשאר בלב כזיכרון והרפתקה."

מה צורת או מה מבחינתך זה מאסט בטיול בחו"ל?  שופינג, בטן גב או מוזיאונים?

"לא, לא ולא. שופינג אני ממש לא אוהבת, בטן גב משעמם אותי ומוזאונים קשים לי. חייבת להיות בחוץ, ברחובות או בשבילים, במרחבים הפתוחים, במתחמים מיוחדים, בבתי הקפה הקטנים, בסמטאות המתפתלות, בפארקים, בנחלים ובהרים". היא סיפרה

מה היה הפוסט האהוב עלייך ? והאם היית משנה אותו?

אני מאוד אוהבת את סדרות הפוסטים שלי על יווןירדןפולין והגליל המערבי. הם מספקים לקורא המון אפשרויות ורעיונות, מחולקים לפי אזורים או ערים, ומספקים תמונה רחבה.

אחד הדברים שאני מצפה ומקווה לחוות זה לעשות איזה שיתוף פעולה עם חברה שאני אוהבת או מאמינה באג'נדה שלהם ואז לעזור להם להביא לקוחות . את עשית שיתופי פעולה שאת שמחה עליהם?

אני מאוד גאה בשת"פ שעשיתי לאחרונה עם "רשת מלונות מטיילים", כי אני מאוד מאמינה בקונספט שהם מציעים לקהל אוהבי הטיולים בטבע.

כמו שכבר סיפרתי, אני מאוד מאוד אוהבת בלוגים של טיולים וזו הייתה אחת הסיבות לפתיחת הקטגוריה הזו, שאלתי את עינת מה הבלוג האהוב עליה ומה לדעתה הערך המוסף שהיא מביאה לקוראים שלה? ומה עושה בלוגר טוב? והיא ענתה לי שיש המון בלוגים שהיא אוהבת וקשה לה לבחור אחד. "אני חושבת שאני מביאה לקוראים המון מידע על אתרים ומקומות פחות מוכרים ושגורים. בנוסף אני מנסה להנגיש את עולם המחקר התיירותי ולהביא לקוראים חומרים מעניינים הכתובים בשפה פשוטה. ולגבי השאלה על מי הוא בלוגר טוב, בעיניי בלוגר הוא מי שקוראים שלו מאמינים למה שהוא כותב והולכים בעקבותיו ובעקבות ההמלצות שלו. בלוגר טוב כותב נכון ומדויק, בצורה אמינה וישרה על המקומות בהם ביקר ומצליח לעורר עניין."

ואז באה הקורונה, והיא שינתה את חיינו בהרבה יותר מובנים ואופנים מכפי שאנחנו יודעים ואת ההשפעות שלה על העתיד שלנו נדע עוד כמה שנים. מה שגורם ללא מעט אנשים לעשות חישוב מסלול מחדש. איפה את רואה את עצמך בעוד שנה? בעוד חמש שנים?

אני מאוד רוצה לעסוק בפיתוח ויעוץ תיירותי. מחכה שתגמר כבר הצרה הזאת ועסקי התיירות יתאוששו. מחכה לעזור להם בכל דרך.

איך את רואה את עולם הבלוגרים בעידן פוסט קורונה?

אני חושבת שלבלוגרים מקום חשוב ומשמעותי בחשיפה של אתרי תיירות. זה נכון תמיד – לפני, בזמן ואחרי הקורונה, ימך שמה. אנחנו יכולים לעזור לעולם התיירות כספקי תוכן מקצועי, אמין ומפולח לקהלי היעד הרלוונטיים לנו ולאתרי התיירות. אומנם יש עוד דרך ארוכה עד שאתרי תיירות ומקבלי החלטות יבינו עד הסוף עד כמה אנחנו יכולים להשפיע, אבל אני מאמינה שעם עבודה נכונה ועקבית מציידנו, זה יגיע.

עינת מתוך הבלוג של עינת הרשקו אלטר-נע-טיבה
עינת הרשקו, מתוך "אלטר-נע-טיבה"

לקריאה נוספת

דף הבית » אטרקציות » חו"ל אלטר-נע-טיבי עם עינת הרשקו