5 דרכים ועוד אחת

  • לשמור על הילדים שלנו בחו"ל

לטוס עם ילדים זה כיף, לטוס עם ילדים זה נפלא אבל באותה מידה לטוס עם ילדים זה קשה, מתיש ובהחלט מעלה את רמות החרדה

לא מזמן הייתה כתבה באיזו תוכנית טלוויזיה מפורסמת, על משפחה ישראלית שנסעה ליורודיסני, פריז ושם מישהו ניסה לחטוף את הילדה שלהם, כנראה למטרת סחר. אחרי שהכתבה פורסמה, התברר כי כל העניין לא קרה במציאות והכל זו אגדה אורבנית שכל כמה שנים צצה ושנועדה להטריד את מנוחתנו ההורים, כדי שנשמור על ילדינו. אבל איש מאיתנו לא יכול להיות בטוח שדבר כזה לא יקרה, או לא קרה כבר, שילד בטיול נחטף (את מי לא הטרידה השאלה :לאן נעלמה מדלן מקאן?). וזה יכול לקרות בכל מקום, אבל זה נהיה מפחיד יתר בעיקר בערים גדולות כמו ניו יורק ולונדון, שם כמות הסכנות שאורבת ליצורים הקטנים והמושלמים שלנו היא גבוהה במיוחד. לא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו עסוקים יותר בלחפש אותם ולדאוג לקטנטנים מאשר להנות מהחופשה עצמה. אופציה אחת שיש לנו היא פשוט לטוס בלעדיהם אבל למה לוותר על זה? זה יכול להיות תענוג גדול. כל מה שצריך זה טיפה יוזמה או רעיון (גם ללכת לחנות זו יוזמה) ולמה לא לנסות להתאים את החופשה אליהם?

בפוסט זה אנסה לסקור את המוצרים שאני מכירה שמנסים, חלקם מצליחים יותר וחלקם פחות, למנוע את חטיפת הילד הבא. כמובן שיש התפתחויות כל הזמן, לכן אם אתם מכירים מוצרים נוספים, אשמח לשמוע עליהם. לא את כולם ניסיתי כמובן, אבל את אלו שכן, אסקור כעת

אני בגישה שעדיף לשמור עליהם, גם אם הם לא תמיד יהיו מרוצים וגם אם הסביבה תסתכל עלינו מוזר (לדוגמא הרצועה שמחברת בין היד של הילד לבין היד שלנו) חלק מהפתרונות חדשים ומתקדמים וחלקם לא, כמו חולצות תואמות וזוהרות או בלונים.  

הנה 5 שיטות ועוד אחת לשמור על הילדים בחו"ל (ולא רק…)

השיטה הקשוחה מכולן, אין ספק היא הראשונה: המוצר הבא הוא הכי שנוי במחלוקת. הוא מקובל הרבה יותר בחו"ל ובארה"ב במיוחד, היכן שחטיפות מתבצעות על בסיס שעתי, הכוונה כמובן לרצועה שמחברת בין היד של הילד לשלי. כשאנחנו טסנו ללונדון לקחנו אחת כזו, מאוד פחדתי מכמות האנשים שמסתובבת שם בלונדון, כאיל ואין שם מספיק אנשים ביום יום,התקופה הייתה ממש בחג המולד שיצא על הסופ"ש ולכן כמות האנשים הייתה בלתי נתפסת  כן אני רואה את הבעייתיות ובהחלט מקבלת ומבינה אותה, זה בהחלט הרגיש מוזר אבל בעיניי עדיף שהילד טיפה ירגיש כבול אליי ושהאנשים סביבי יסתכלו עליי מוזר (ובסך הכל היה אחד כזה) מאשר שאאבד את האוצר הקטן שלי לנצח. לקטנטנים יותר יש אפשרות אחרת שאולי קצת יותר נעימה בעיניים ויותר נוחה . תיק גב עם רצועה שמחברת בין התיק ליד שלנו. והדוגמאות יותר חביבות לילד ולעיניים. בטיול הזה אנחנו השתמשנו ברצועה פעמיים, האחת הייתה על רחוב בונד והשנייה על אוקספורד. בפעם השנייה איתמר ביקש לשים אותה, זה אכן גרם לו להרגיש יותר בטוח. אני הזמנתי דרך אתר מרמלדה אבל כמובן שניתן למצוא את הרצועות או את התיקים בעליאקספרס, רק קחו בחשבון שלא תמיד זה מגיע בזמן, בחרו את המוכר והמוצר עם הכי הרבה כוכבים והמלצות

צמיד חכם- לטיול לטורנטו כבר נסענו עם צמיד ברקיד, זהו צמיד מבוסס GPS שלא דורש סים ולא דורש טעינה. שמים את הצמיד על היד של הילד, מורידים אפליקציה לטלפון, מגדירים כמה הגדרות וכעת כל פעם שהילד יצא מהטווח שלכם (200 מטר) האפליקציה תתחיל לצפצף, כאשר תוכלו לראות את המיקום האחרון של הילד . www.barkid.co.il. אנחנו כאמור השתמשנו בצמיד של חברת ברקיד אך הצמיד לא תמיד זמין לקניה ולכן קבלו את הגרסה היותר מתקדמת של הצמיד הזה.

שעון חכם לילדים-  כמובן ששעון זה אינו מתאים רק לטיולים אלא גם ליום יום, יש לא מעט סוגים ודוגמאות לשעונים אלו ולא מעט פונקציות. זהו שעון מהדור החדש שמאפשר לנו לא רק להתקשר לילדים אלא גם לבדוק את המיקום שלהם בכל רגע נתון. גם השעון מבוסס GPS  וישנה אפשרות להגדיר "אזורי בטחון" כמו ביה"ס כך שתוכלו לקבל עדכון כאשר הם נכנסים או יוצאים מאזור זה. ישנו כפתור SOS שבמידה והילד שלנו זקוק לנו באופן מיידי הוא יכול ללחוץ עליו ואנחנו  נקבל עדכון עם מיקום הילד. למודאגים מהאקרים ושאר הסכנות בעולם הדיגיטלי של היום (ובצדק) – יש אפשרות להגדיר את מספרי הטלפון היחידים שמהם הילד יוכל לקבל שיחות או הודעות וספקים שאינם מוגדרים לא יוכלו להגיע אליו וייחסמו. בחלק מהשעונים ישנה אפילו אפשרות להאזין לסביבה של הילד, מבלי שהוא ידע ומבלי שנצטרך להפריע לו באמצע היום. כמובן שיש עוד אופציות רבות כמו מד צעדים, שעון מעורר, מצלמה ואפילו בחלק מהשעונים ישנה אופציה לצ'אט קולי ווטצאפ. בנוסף יש המון דוגמאות וצבעים. הפתרון הוא מראש להגדיר את הסכום שאותו אתם מעוניינים להוציא על השעון ולחפש משהו בטווח מחירים הזה.

השיטה הזו היא יותר למקרה שהילד הולך לאיבוד ולא נחטף (לא עלינו) , והיא מצריכה הערכות מוקדמת עוד בארץ – לתפור או לחבר באמצעות סיכות ביטחון לבגד או לתיק של הילד, תווית ועליה כתובים כל הפרטים של הילד, כל הפרטים של ההורים ופרטי התקשרות רלוונטים כמובן שצריך לדאוג לבטיחות ולחבר את התווית כך שלא תפריע או תציק לילד.

בדרכים הבאות המטרה היא לגרום לכך שהילד יהיה בולט וניתן יהיה לראות אותו ממרחקים ולמרחקים, הדרך לעשות זאת היא לדאוג עוד בארץ לחולצות תואמות למשפחה, כדאי ואפילו רצוי שיהיו בצבעים זוהרים ולא בנאליים כדי שהסיכוי שיהיו שם עוד אנשים עם הצבעים האלו יקטן והאפקט יהיה קצת יותר משמעותי. דרך נוספת לגרום לילדנו לבלוט היא לשים בלוני הליום על היד או על התיק של הילד. כמובן שצריך לקחת בחשבון שהבלון עלול להתפוצץ או לעוף  

שרשרת עם פרטים- הרעיון הוא כמו עם התווית שבבגד, לכתוב על פתקית את שם הילד, שם ההורים ומספרי הטלפון שבהם אפשר להשיג את ההורים או איש קשר רלוונטי. את הפתקית אפשר לחבר לשרשרת או למחזיק מפתחות פשוט.

הפתרון האחרון הוא פשוט לא לעזוב את הילד, לא לוותר גם כשהוא אינו מוכן להחזיק לנו את היד וגם כאשר מאוד בא לנו לנתק לשנייה את האחיזה. צריך להסביר לילדים כל הזמן ולנסות להעביר להם את החשיבות של העניין, להסביר להם כמה מסוכן העניין וכמה בקלות הם יכולים להיחטף ולהיעלם לנו. לפעמים השנייה הזו זה כל מה שצריך כדי למנוע את האסון הבא.

בברכת טיול מהנה ובטוח

 

לקריאה נוספת

טיול 3 דורות
לונדון

הפעם הראשונה הייתה בערך לפני 30 שנים, כשהייתי בת 12, אבא שלי רצה שאלמד אנגלית ושלח אותי לסאמר סקול.  החוויה הייתה כל כך מעולה, כל כך מעצימה, כל כך מושלמת שפשוט התאהבתי בה והמשכתי להגיע. הפעם האחרונה שלי שם הייתה כשלקחתי את אימא שלי ואת איתמר לכריסמס בלונדון. 

אתרים שתיירים אוהבים ונהרסו כליל

אומנם, משחקי הכס כבר נגמר אבל ההשפעה שלה עדיין כאן, אחד התחומים שהכי הושפעו הוא תחום התיירות מקומות כמו קרואטיה, אירלנד ומלטה החלו לקבל כמויות תיירים שהן לא בהכרח יכולות להתמודד איתן והדבר נתן את אותותיו במדינות הללו.

יותר מעיר של מגדל
טורנטו

טורנטו, היא כמו תל אביב, כולם חושבים שהיא עיר הבירה של קנדה, אך לא כך הדבר, אוטווה היא עיר הבירה והיא נמצאת כ- 400 ק"מ מטורנטו. בהתחלה כשעלה הרעיון לטוס לטורנטו, המטרה הייתה מפגש משפחתי ותהינו כמה זמן מספיק לה לטורנטו, ההפתעה היא שזה דיי תלוי במטייל.