עשרה דברים

שכדאי לזכור כשאנחנו מתכננים ואורזים לטיול עם הילדים

אז כן, בחרנו יעד, קנינו כרטיס, שילמנו לבית המלון וחיכינו שזה רק יגיע. ואז זה הגיע. ארזנו את המזוודות, בדקנו פעמים רבות שלא שכחנו את הדרכונים, את הכסף ואת הוויזה, את מברשות השיניים ואת האוזניות לטלפון.

הגענו לשדה ונחתנו ביעד החדש אבל אז גילינו ששכחנו את הדבר הכי קטן שיש שיכול להרוס לנו במחי יד את הטיול. יכול להיות שזה כדורי הלעיסה שרק אותם הילד מוכן לקבל כשיש לו חום. זה יכול להיות הדובי הזה שבלעדיו הוא לא נרדם ואז כל לילה זה לפחות שעה של בכי. או שהילד נפל באמצע הטיול, שבר את הרגל אבל שכחנו לעשות ביטוח רפואי ואז לא רק שהטיול נהרס אלא הוא גם עולה לנו הרבה הרבה מאוד כסף. הנה רשימה של עשרת הדברים הכי חשובים שאסור לנו לשכוח לעשות ולקחת כשאנחנו יוצאים לטייל עם הילדים.

לשתף אותם בכל התהליך

לספר להם לאן נוסעים, לספר להם מה המאכל הכי פופולרי, מה תכנית הטלוויזיה הכי אהובה או הדמויות הכי אהובות. לדוגמה כשטסנו לקנדה סיפרתי לאיתמר שהמייפל שהוא כל כך אוהב בפנקייק שלו מגיע מקנדה ושאם יתמזל מזלנו נראה עצי מייפל. בנוסף סיפרתי לו שהדמויות האהובות של מפרץ ההרפתקאות מגיעות מקנדה. סיפרתי לו מה אנחנו הולכים לראות והתייעצתי אתו מה הוא הכי היה רוצה לעשות שם. זה הפך את הכול לחוויה כיפית. הוא מאוד נהנה ולמד על הדרך. בנוסף נתתי לו לארוז את המזוודה שלו. אחרי שהוא סיים עשיתי בעצמי קצת השלמות

להכין רשימת ציוד– 

בהרבה מקומות תוכלו למצוא רשימות שונות ומגוונות. כמובן שהן צריכות לעבור התאמה בהתאם ליעד ולמשפחה. לא הייתי לוקחת מעיל פרווה למלדיבים או בגד ים לסופ"ש בלונדון. בנוסף אם הילד שלי לא קורא בכלל ספרים. אין מה לקחת לנופש, סביר להניח שהוא לא יתחיל שם. הדברים האחרים דיי קבועים – מכנסיים וחולצות, לבנים להחלפה, נעליים וגרביים או סנדלים. סוודר קליל, מברשות ומשחות שיניים. ודברים נוספים כמו הסעיף הבא

אקווריום של טורנטו
איתמר בחר וצילם את האקווריום של טורנטו

תרופות להורדת חום וכאבים- 

יכול להיות מאוד שאני קצת היפוכונדרית אבל אני מאוד אוהבת להיות מוכנה לכל דבר. כשהייתי עם איתמר ואימא שלי בלונדון ידעתי שזה כריסמס וידעתי שיהיה קפוא עד לא הגיוני להסתובב ברחוב. אז לקחתי איתי המון המון גרביים וסוודרים, כובעים מטרייה וצעיפים ועדיין, עדיין, חזרנו אני ואיתמר עם חום. ולי כמעט אף פעם אין חום, כמעט! לקחתי איתי אקמול בשבילי ואקמולי לאיתמר. למזלי החום עלה רק ביום האחרון של הטיול אז נחנו לקראת הטיסה וזה לא הרס לנו את החופשה. בדר"כ אני לוקחת איתי גם כדורים נגד כאבי שיניים ומיגרנות. בן גיי למקרה שיכאבו לי השרירים בהליכות וטראומיל, כי תמיד טוב שיהיה בתיק.

את הסעיף הבא, אין צורך להציג, כמעט ואין אף אחד שלא יודע אבל בשביל האחד הזה שאולי כן אני אוסיף ואומר 

ביטוח בריאות

ולאלו שמחמירים ואני בינהם – ביטוח ביטול טיסה. את הראשון אין צורך להסביר. ביטוח שמבטח אתכם על כל (כמעט ) מקרה שיכול להתרחש בזמן החופשה שלכם מכאבים ועד מוות (לא עלינו). הביטוח השני הוא רק למקרה שתרצו לבטל את החופשה שלכם. מכל סיבה שהיא עד 12 שעות לפני הטיסה. שימו לב שמי שמבטל, מבטל את הכל. אי אפשר לבטל רק חלק מהמוצרים שבוטחו. ניתן לבטח טיסה, מלון, אטרקציות והופעות.

זוג נוסף של משקפיים או עדשות

באחת מטיסותיי ללונדון, נכנסתי לראות סרט, בתי הקולנוע שם מדהימים ומושלמים. באמת שווה לראות שם סרט. בתור חובבת אימה נכנסתי לראות סרט שעד לא מזמן, שנתקלתי בו בטעות, ממש בטעות בטלוויזיה, הדחקתי את שמו- קוראים לו "בית הדחויים" ובאמת שהיו לי לא מעט סיבות להדחיק אותו, ובערך רבע שעה מתחילתו, נשארנו 3 אנשים בקולנוע, כן עד כדי כך. באחת הפעמים שקפצתי לי במקומי וכיסיתי את עיני, נפלו משקפיי ונשברו. למזלי היו לי בתיק זוג עדשות, כך שהלכתי לי לאט מאוד  לשירותים וקיוויתי לא להיתקל באף אחד. וכן, כמובן שחזרתי לסיים את הסרט. לכן אנשים יקרים – אל תשכחו לקחת אתכם זוג נוסף של משקפיים לכם או לילדים שלכם ועדשות יומיות, כי למי יש כוח להתעסק עם קבועות יותר בחופש.

לו"ז שיכול לזוז

אני לא יודעת איך אתם, אבל אני מכינה מסלולים עוד הרבה הרבה לפני שאני קונה כרטיסים בכלל. יש לי מסלולים כמעט מוכנים להרבה מקומות בעולם שכרגע בכלל לא הפרק. אבל זה כיף לי וזה נותן לי תחושה שאני ממש ממש תכף קונה כרטיסי טיסה. אחרי שאיתמר נולד והפכנו משפחה, המסלולים הפכו להיות יותר מרווחים, כלומר פחות לרוץ ממקום למקום ויותר לקחת את הזמן, לטייל ברוגע, לקום מתי שבא לנו גם זה בוקר מאוחר, זה חלק מהחופשה, כדי שלא נצטרך לנוח מהחופש וגם כי לילדים זה פחות כיף ונותן להם פחות זמן לבלות באטרקציות כאלה שהם אוהבים. בקיצור שווה לעשות מסלולים, כל אחד איך שנוח לו, בגוגל מפס, טבלאות או סתם בצורת לו"ז על דף. העיקר שתזרמו עם הטיול ועם המשפחה שלכם.  

טאבלט או אפליקציית נטפליקס לטלפון ומחברת עם טושים וצבעים.

לפני הטיסה לטורנטו, חשבתי על כמה הטיסה הארוכה הזו יכולה להיות בעיה כשיש ילד קטן שלא רגיל ואפילו קצת יותר גדול כמו איתמר שאומנם היה על מטוס אבל לא טס כל כך הרבה שעות. בנוסף אני יודעת שלפעמים איתמר צריך קצת זמן לעצמו לעשות דברים שמרגיעים אותו ולא דווקא להיות כל היום על הרגליים ממקום למקום. אז עשיתי כמה דברים. הראשון היה לעשות מנוי לנטפליקס, חוץ מהיתרונות הברורים של הרשת, הדבר מאוד עזר לנו בטיול, בנסיעות ברכבת או אוטובוסים או סתם כשהיו רגעים שהיינו צריכים לעצור רגע. בנוסף אני יודעת שאיתמר מאוד מאוד אוהב לצייר ולכתוב ולמקרים כאלו אני לוקחת איתי מחברת גדולה עם טושים וצבעים, כך הוא גם מצייר את מה שהוא רואה ונשארות לו חוויות מהטיול והוא גם נרגע. אז 

תיק נוסף לטיולים יומיים 

כן אז ארזנו מזוודות אבל צריך לזכור לקחת איתנו לפחות תיק נוסף איתנו ליום יום שנטייל שם, שיהיה לנו למים, לארנק, אוכל או חטיפים ולדברים נוספים שאולי נצטרך ליום שלם מחוץ לבית המלון. כדאי לוודא שהתיק לא קרוע ושהוא נוח להליכה ארוכה

 

מזוודה ותיק בשדה התעופה
בקרוב אצלנו...

הצעצוע שהילד הכי אוהב –

וכן זה מאוד מאוד טריקי, העניין הזה שאתה לוקח את הצעצוע או את הדובי שרק אתו הילד נרדם אבל יכול להיות שהוא ילך לאיבוד. אז כן אני מכניסה את שלנו עמוק עמוק לתוך התיק שאני מעלה איתי למטוס רק מהפחד שהוא ילך לאיבוד אבל כדאי לדאוג שפשוט יהיה לנו שניים מהם או שלוש או עשר אם אפשר.

לסיום, הדבר שהכי חשוב שאסור לנו לשכוח, זה שאנחנו יוצאים לטיול הזה כדי 

לבלות אחד עם השני ולהנות.

כדי שלכולם יהיה זמן להירגע ולעשות דברים שכיף להם לעשות. בתור משפחה עלינו לדאוג שלכולם יהיה משהו שכיף להם לעשות. לבלות אחד עם השני, וכשיש יותר מילד אחד לזכור שהם גם יריבו בינהם וזה בסדר גמור. ולא לשכוח שיהיו דברים שלא נצליח לעשות או למצות אבל יהיו דברים חדשים שנגלה עלינו ועל המשפחה שלנו.

אתם מוזמנים לכתוב ולספר לי מה עוד אתם הייתם דואגים להוסיף לרשימה כזו שאסור לשכוח לפני שטסים.  

לקריאה נוספת

ניו יורק -
העיר שלא ישנה

ניו יורק, זה או שאתה אוהב אותה או שלא. אבל אתה בטוח לא נשאר אדיש אליה. המון המון שנים פחדתי להגיע אליה. היא תמיד נראתה לי גדולה מידי, מטורפת מידי, יותר מידי והכל נכון, היא באמת כזו וכנראה שזה גם הקסם שלה. תוכל למצוא שם הכל, לכל גיל, אם אתה רווק או מגיע עם משפחה. ניו יורק היא כל מה שחשבת וגם כל מה שלא

אתרים שתיירים אוהבים ונהרסו כליל

אומנם, משחקי הכס כבר נגמר אבל ההשפעה שלה עדיין כאן, אחד התחומים שהכי הושפעו הוא תחום התיירות מקומות כמו קרואטיה, אירלנד ומלטה החלו לקבל כמויות תיירים שהן לא בהכרח יכולות להתמודד איתן והדבר נתן את אותותיו במדינות הללו.

חמישה מקומות מסרטי ילדים שכדאי לבקר

אני זוכרת איך בתור ילדה תמיד חלמתי להגיע לאותם מקומות קסומים שראיתי בסרטים. כן, הייתי לגמרי מאותן ילדות שישבו לראות סרטים ומבחינתן זה היה קסום ומופלא, להיכנס לתוך אותו עולם מושלם ושונה מהמקום שבו גרתי

דף הבית » טיולים עם ילדים » מה כדאי לזכור לפני שיוצאים לחופש עם ילדים

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *