אטרקציות בלונדון

  •  חלק שני

גם אם יהיו עוד 10 חלקים של פוסט אטרקציות בלונדון, זה לא יספיק. תמיד יש מה לחדש, תמיד יש דברים חדשים לראות. בחלק זה המשכתי לכתוב על האטרקציות הידועות והאהובות של לונדון.

בניין שארד

אם חשקה נפשכם במבט פנורמי על לונדון תוכלו להגיע לבנין שארד–  התצפית המפורסמת מהקומה האחרונה של בניין זה. שנחשב לאחד הבניינים הכי ידועים בלונדון. הוא נמצא ברובע העסקי של לונדון, ברובע סאת'ק. הוא בנוי מ-11 אלף לוחות זכוכית שמכסות כ-56 מטרים רבועים שהם כמו שמונה מגרשי פוטבול. וגובהו הוא 309.9 מטרים, מה שהופך אותו לבניין השני בגובהו בכל אנגליה ואחד הגבוהים באירופה.  בנייתו החלה בשנת 2009 והסתיימה בשנת 2012. בקומה ה- 69 של הבניין יש את הגלרייה של הבניין והתצפית עצמה נמצאת בומה ה- 72. בבניין, בקומה ה- 68 ממוקמת החנות הכי גבוהה בלונדון. אורך הביקור הוא בסביבות שעה וחצי והוא נמצא סמוך לגשר לונדון 

הצינוק של לונדון

לאמיצים בינינו יש את ה-"צינוק של לונדון" שייקח אותנו לעבר האפל של לונדון תוך שימוש בחושי השמיעה, המישוש והריח. הצינוק של לונדון, נפתח בשנת 1974 והוא ממוקם ממש בריברסייד בילדינג ברחוב גשר ווסטמינסטר.  הוא פתוח כל יום בין השעות 10:00-17:00 ובשבת עד 18:00. מחירי כרטיסים נעים  בין  24 פאונד וב- 63 פאונד לצינוק ועוד 4 אטרקציות נוספות.  בתחילת המסע נכיר את ליצן החצר שייקח אותנו במעלית 1000 שנים אחורה, בדרך תוכלו לשמוע את קולות האימה המסתתרים. אז נגיע לנהר התמסה וניקח ספינה ונפגוש  בהנרי השמיני. שם ידונו אותנו למוות על קשירת קשר יחד עם אן בולין ואז נשוט למצודת לונדון ונמשיך בסקירת עברה המטריד של לונדון. נפגוש את סוויני טוד ואת ג'ק המרטש .בתקופת הלוואין תוכלו למצוא חוויות מיוחדות כדאי להיכנס לאתר שלהם ולהסתכל במה שמוצע. מומלץ ביותר ה-"צינוק המאוחר" שמיועד למבוגרים. כנסו לאתר שלהם להתעדכן על אופציות מיוחדות כמו חבילות ההצעת נישואין וחדר הבריחה

מאדאם טוסו

מאדאם טוסו הוא אולי המוזיאון הידוע מכולם בלונדון. פה תוכלו לפגוש את כל מי שחשקה נפשכם. כל סלבריטאי שאי פעם רציתם ולא יכולתם/ידעתם/ היה לכם סיכוי. ממסי ועד מייגן מרקל (שעברה ממקום מושבה יחד עם וויל וקייט לחדר אחר יחד עם בעלה הלוא הוא הנסיך הארי ) הם כולם שם.  האטרקציה היא אחת האהובות והידועות של לונדון וזהו בעצם סניף של רשת שסניף הדגל הוא בלונדון.  במקום יש למעלה מ- 250 דמויות שעווה. הוא ממוקם ברחוב בייקר, ממש ליד ביתו של שרלוק הולמס (המוזיאון) והכרטיסים עולים בין 29 פאונד ל-63 פאונד לכרטיסים שכוללים כניסות לאטרקציות אחרות.  לאחרונה נוספו ביונסה ודה רוק. יש חלק מיוחד לבית המלוכה והתוספת האחרונה – מייגן. יש במה מיוחדת לסרטי מרוול וסטאר וורס בקיצור הכל מהכל. מומלץ לרכוש את הכרטיס שכולל כניסה מהירה, למרות שהוא יותר יקר, צריך לקחת לא מעט זמן בתורים.

מגדל לונדון

 

ידוע יותר בשמו – מצודת לונדון, מגדל זה הוא הארמון המלכותי השוכן על גדה הצפונית של נהר התמזה. המצודה נמצאת ברובע שנקרא "טאוור האמלטס". בעברו שימש המגדל כבית סוהר, מקום מגורים, מחסן נשק, מקום משכנם של "תכשיטי הכתר" ועוד. כיום הוא משמש כאתר תיירות בלבד, עם אגדות רבות. במצודה אפשר לראות מספר מבנים. את חומות המגן הבנויות בצורת טבעות והחפיר ששימש למניעת הגעת הכוחות לחומות המצודה. המגדל הלבן, זהו המגדל שלמעשה הגן על לונדון מאות שנים. בתוכו נוכל לראות שלושה מפלסים, המחולקים לשלושה חדרים. מגדל נוסף שכדאי לראות הוא מגדל הדמים – האגדה מספרת ששם היו עצורים שני הנסיכים, שמעצרו על ידי דודם שרצה את המלוכה. כמובן שאפשר לראות גם את בית התכשיטים, שם נמצאים חלק מאוסף התכשיטים של המלכה. אגדה נוספת היא לגבי העורבים של המצודה- זו אומרת שכך עוד ישנם עורבים במצודה, זו לא תיכבש. אגדה נוספת מספרת שאם ממש תנסו תוכלו לפגוש באן בולין האוחזת בראשה שנכרת או את המלך הנרי השישי. גשר המצודה הוא אחד המפורסמים בעיר והוא מחבר ביחד עם גשר לונדון את המצודה ואת רובע סאת'רק.  כרטיסים תוכלו למצוא כאן

מוזיאון המדע

מוזיאון הטייט

מוזיאון הלאומי הבריטי לאומנות מודרנית, ביחד עם מוזיאון הטייט בריטן, הם חלק מגלריית טייט. שנמצאת באזור הבנקסייד. העכביש שניצב בכניסה למוזיאון נחשב למוכר ואהוב מאוד בעולם האומנות. לפני שאנחנו מבקרים בגלרייה כדאי שנדע, כדי להספיק לראות כמה שיותר, שהגלריות מסודרות לפי נושא ולא לפי תקופות. בקומה השלישית למשל נוכל לראות אומנות מופשטת ואקספריוניסטים. בין שלל האמנים שאפשר לראות הגלריה ניתן לראות את מונה, מאטיס, דאלי ולצידם הגלריה נותנת מקום לאמנים חדשים ומבטיחים. באולם הטורבינה תוכלו לחזות בפרוייקט התחזית מזג האויר של הפסל אליסון אולפור. תערוכות נוספות הן של ברוס ניומן, אנדי וורהול וסטיב מקווין.  שמומלץ לצפות בו כאשר אתם שוכבים על גבכם. לילדים יש כל מיני סדנאות ותערוכות, למשל איך להכין קליידוסקופ והכנת פסלים, יצירת סבונים ולמידת אריגה. הילדים ילמדו לצייר כמו ואן גוך ילמדו מי זה סטיב מקוין ועוד דברים מעולים. הכניסה למוזיאון היא חינם.

מוזיאון המדע

במוזיאון זה ישנם מוצגים המתארים מדע ומחקר אנושי. המוזיאון נמצא בדרך התערוכות בדרום קנזינגטון והוא לא רחוק מארמון קנזינגטון מקום מושבם של הנסיך ויליאם ומשפחתו. המוזיאון נוסד בשנת 1857 על ידי בנט וודקרופט מאוסף ומעודפים שהיו האגודה המלכותית לאומנויות. בשנת 1909 המוזיאון מוזג ביחד עם מוזיאון משרד הפטנטים והפך להיות מוזיאון המדע. יש בו מעל 300000 פריטים כמו הקטר "רוקט" ואב טיפוס של שעון הנצח. וכמובן, ישנו קולנוע  IMAX המציג סרטים דוקומנטרים. רוב המוצגים המתאימים לילדים נמצאים בחלקו השני של המוזיאון ותוכלו לעבור בין מוצגים שמסבירים על מזג האויר, אסונות טבע אסטרונומיה ועוד . אחד המיצגים הכי מעניינים הוא החלק בו לומדים הילדים על גופם ועל המאפיינים שלנו.

מגלשת אורביט

בשנת 2016 נפתחה המגלשה הארוכה ביותר בעולם. היא נמצאת במגדל התצפית ארצ'לורמיטאל  אורביט ואורכה כ- 178 מטר. היא ממוקמת ממש סביב הפסל שיצר אניש קאפור לאולימפיאדת לונדון. מחיר כרטיס כניסה הוא 17.75 פאונד.

מוזיאון ההיסטוריה של הטבע

גם המוזיאון להיסטוריה של הטבע הוא אחד משלושת המוזיאונים שנמצאים בדרך התערוכות שברובע קנזינגטון. והכניסה אליו היא חינם. מוזיאון זה החל מתרומה של רופא אירי בשם סר האנס סלואן. אוסף זה כלל צמחים מיבשים ושלדים של בני אדם ובעלי חיים. בסוף שנות ה- 50, פרופ ריצ'ארד אוון, שהיה הממונה על מחלקת ההיסטוריה של הטבע במוזיאון הבריטי הגיע למסקנה שנדרש מבנה גדול יותר ובשנת 1873 העבודות החלו והסתיימו בשנת 1880. בין המוצגים הידועים ביותר של המוזיאון תוכלו למצוא את "ארצ'י התמנון הענק" שאורכו מעל שמונה מטרים ואת שרידי הלווייתן שעלה בתמזה בשנת 2006. למעלה מ-100 שנה עמד בכניסת המוזיאון שלד של דינוזאור- דיפלודוקוס, כאשר בשנת 2017, הוא הוחלף בשלד של לויתן כחול. תוכלו לגלות יותר על בני האדם הניאנדרטלים ולגלות כיצד התרחשה האבולציה. ישנו חלק מהמוזיאון שמוקדש לחלל ותערוכה מיוחדת על הירח ואבן מיוחד מכוכב מרס. כמובן שיש חלק שלם שמוקדש לדינוזאורים שם תוכלו לראות שלדי דינוזאורים, לשמוע איך הם שאגו ולגלות כיצד הם חיו. ביקור אחד בטוח לא יספיק כדי לכסות את כל המוצגים ולכן החליטו מראש מה אתם מעוניינים לראות ותדבקו בהם.

כנסיית ווסטמינסטר

כנסיה זו היא אחת מהחשובות ביותר בלונדון. מאז 1066, זהו המקום בהם מוכתרים ומתחתנים מלכי אנגליה וכאן התרחשו כ-17 טכסי אשכבה של בני מלוכה.גם  ראשי ממשלות, משוררים וסופרים קבורים כאן. כאן גם התרחשה חתונתם של הנסיך וילאם וקתרין מידלטון. הכנסיה נמצאת ברובע ווסטמינסיטר. האגדה מספרת שהאזור היה מעין "אי" על נהר התמזה, אז בנה המלך הנוצרי  הראשון של הסקסונים את הכנסייה הראשונה. המקום נבחר בגלל ששני דייגים שדגו באזור טענו שהם ראו את פטרוס הקדוש מתהלך על גדות התמזה במקום זה . המנזר בנוי בסגנונות בניה שונים, כאשר הבולט שבהם הוא הסגנון הגוטי.  באגף הצפוני אפשר לראות את "הקשתות המרחפות", שמשמשות להחזקת המבנה . ובכניסה תוכלו לראות את החלון הענק ועליו מוטבעים ומונצחים שלושת האבות    ו- 14 הנביאים. פה גם נמצא קברו של אדוארד "המאמין" שלמעשה ייסד את הכנסיה.בקפלת הנרי השביעי אפשר למצוא את קברם של המלכה אליזבת הראשונה ושל מרי מלכת הסקוטים (אחותה למחצה). תוכלו לראות את כסא ההכתרה שהוכן בשביל המלך אדוארד הראשון והוכן מאבן מיוחדת שהובאה בסקוטלנד. נמצא בקתדרלת סנט ג'ורג'. כרטיסי כניסה עולים בין 9 ל- 23 פאונד. 

הביג בן סגור לשיפוצים
איתמר ואמא שלי מתבאסים לגלות שהביג בן סגור לשיפוצים

ביג בן

כנראה אחד מסמליה הידועים של העיר, הביג בן הינו מגדל פעמון המורה על השעות בארמון הפרלמנט. הוא נקרא כך על שמו של בנג'מין הול שהיה הממונה על העבודות בזמן התקנת השעון ב-1859. אך ישנו בלבול בשם של השעון, לעיתים אנו קוראים לבנין כולו בשם זה אולם הכוונה היא רק לשעון ואילו המגדל בו שוכן הבין בן נקרא "מגדל השעון". בשנת 2012, שונה שמו למגדל אליזבת על שם אליזבת השנייה. השעון נבנה בסגנון הניאו-גותי ואילו הבנין עצמו מעוטר באלמנטים גותים. הפעמון במגדל שוקל 13 וחצי טון ומופעל ידנית עד היום. הוא מצלצל רבע שעה אחרי שעה עגולה, נעימה בת 4 צלילים ולאחר כל רבע אחר כך הוא מנגן את הקטע הקודם וארבעה צלילים נוספים וכך כל שעה עגולה הוא מנגן את הנעימה המלאה בת 16 צלילים ובסיומה מצלצל עוד מספר פעמים נוספות בהתאם לשעה. בשנת 2017, בית הנבחרים הבריטי החליט להפסיק את פעילות השעון עד לשנת 2021.  

קיו גרדנס

לונדון מלאה בפארקים וגנים מלכותיים מדהימים ומגוונים ובכל הצורות . חלקם נמצאים ממש במרכזה של העיר ויש כאלו שכדי להגיע אליהם צריך טיפה להתרחק. ה"קיו גארדנס" או בשמם המלא- הגנים הבוטנים המלכותיים בקיו, ממוקמים בדרום מערב העיר בין ריצ'מונד לקיו והם ככול הנראה המפורסמים ביותר. הם הוקמו בשנת 1759 ומשתרעים על פני 1210 דונם. גנים אלו מכילים את אוסף הצמחים הגדול והמגוון בעולם. בשנת 2003 הם הוגדרו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

דף הבית » אטרקציות » האטרקציות של לונדון – חלק שני